Nasze kucyki

W naszym ośrodku, na dzień dzisiejszy posiadamy 2 kucyki- Amor i Majtek. Oba mają niecałe 100 cm w kłębie. Dzieci z powodzeniem mogą rozpocząć poznawanie "końskiego" świata od kontaktu właśnie z nimi.

Majtek jest kucem głównie hodowlanym. To sprawdzony reproduktor dający zdrowe potomstwo, przekazujące dobre geny. Ze względu na charakter i opanowanie sprawdza się także w jeździe pod siodłem. Amor jest użytkowany głównie w rekreacji. Spokój, jakim się charakteryzuje jest ogromną zaletą podczas kontaktu z dziećmi. Prowadzone są na nim zarówno krótkie "oprowadzanki", jak i nauka jazdy konnej od podstaw oraz nauka pielęgnacji koni. Jest również doskonałym towarzyszem podczas licznych imprez okolicznościowych oraz wizyt w przedszkolach. Kucyki jako para mogą pochwalić się wieloma sukcesami w powożeniu. Tworzą parę zaprzęgową i wielokrotnie zdobywały pierwsze miejsca w różnego typu konkursach.

Osobą, która czuwa nad maluchami podczas nauki jest nasz Instruktor PZJ-Beata Kolberg. Ważne jest aby nauczyciel miał odpowiednie podejście do dzieci, dlatego Pani Beata kończy studia na kierunku Pedagogika ze specjalnością "Animacja Społeczno-Kulturalna". Rodzice mogą być więc spokojni, że ich pociechy na pewno nie będą się tutaj nudzić, a połączenie nauki z zabawą daje najlepsze efekty.