Pensjonat dla koni

W naszym ośrodku Państwa konie zostaną objęte fachową i troskliwą opieką. Do każdego ze zwierząt podchodzimy indywidualnie. Uwzględniamy zwyczaje, potrzeby, to co koń lubi, czego nie toleruje. Panuje u nas miła i rodzinna atmosfera, którą można wyczuć na każdym kroku. Każdy koń , który trafia do nas jest traktowany z odpowiednią troską.

W ramach pensjonatu zapewniamy naszym podopiecznym dwie stajnie:

  • W typie angielskim z boksami o wymiarach 3.5x4 m
  • Stajnię murowaną z boksami o wymiarach 3x3 m


Boksy są codziennie dościelane słomą, wyposażone w lizawki. Konie karmione są 3 razy dziennie, w ilości uzgadnianej z właścicielem. Nasze konie dostają gnieciony owies, wysłodki buraczane, łuskę słonecznika. Przebywając w boksach mają stały dostep do siana i wody. Również na padokach piaszczystych, w sezonie zimowym dowożone jest siano lub sianokiszonka. Możliwe jest także karmienie innymi paszami, dostarczonymi przez właściciela.

Konie przebywające u nas mają zapewnioną całodobową opiekę. Nasz weterynarz- Dr Włodzimierz Ratajczyk, mieszka 1.5 km od ośrodka i zawsze służy pomocą w nagłych przypadkach. Właściciel stajni- Pan Michał Walędziak jest kowalem, więc za dodatkową opłatą konie mogą korzystać z kompleksowej opieki w tym zakresie. Możliwe jest także dokupienie opcji treningu konia, jeźdźca oraz korekty koni. Korzystamy z usług doświadczonego instruktora, czynnego zawodnika w dyscyplinie skoków, oraz zawodnika zaprzęgów.

Konie przebywające u nas jeśli nie pracują, większość dnia spędzają na padokach. Posiadamy zarówno wybiegi trawiaste, jak i piaszczyste. O godzinie 7 zwierzęta dostają śniadanie, następnie są wypuszczane. Na padokach przebywają w stadzie, jednak jest możliwość wypuszczania indywidualnego.

Do jazdy przeznaczona jest ogrodzona ujeżdżalnia oraz parcour. Posiadamy siodlarnię, w której można trzymać także swój prywatny sprzęt. Stajnia położona jest w otulinie Parku Kampinoskiego, do lasu jest 5 min drogi. Jest to idealne miejsce na wyjazdy w teren. Okolica jest malownicza, obfituje w świetne drogi do galopu. Często na swojej drodze można spotkać inne zwierzęta, np. łosie, dziki czy sarny.

Nasi klienci mogą korzystać z całej infrastruktury, która nieustannie się rozwija aby zarówno zwierzęta, jak i właściciele czuli się u nas jak najlepiej.